Коментар InVenture для журналу Banker – “Альтернативи для інвестицій в Україні”

24 Жовтня, 2021

1. У що інвестує Ваша компанія та які інвестиції вважаєте перспективними в Україні?

Компанія InVenture, як правило, заходить у нові проекти як міноритарний інвестор спільно з іншими інвесторами, які здійснюють більшу частину фінансування діючих компаній, що потребують додаткових ресурсів та партнерів для стрімкого розвитку.

Для себе бачимо перспективи в швидкозростаючих компаніях у певних галузевих нішах, які вимагають масштабування, поповнення оборотного капіталу, інвестиції в CAPEX, виходу нові ринки. Деякі наші інвестиції є як у технологічних компаніях, так і в підприємствах із традиційних галузей, пов’язаних із переробною промисловістю, агросектором, нерухомістю.

Наприклад, сьогодні в активній фазі залучення додаткового капіталу є такі проекти, в які ми самі віримо: лідируючий e-commerce майданчик у сфері торгівлі автошинами, компанія з утилізації небезпечних відходів, компанія у сфері збирання, вирощування та експорту лікарських трав та інші проекти.

Що стосується трендів з M&A угод в Україні, у 2021 році ми бачимо найбільшу активність у таких секторах як: агросектор (переважно рослинницькі компанії та елеватори), технологічний сектор (переважно ІТ), видобуток корисних копалин та харчова промисловість. Інвестиції в комерційну нерухомість також поступово відновлюються на тлі адаптації до наслідків пандемії.

2. У що інвестуєте особисто, які поради можете дати українцям щодо розумного інвестування?

Власні інвестиції, перш за все, спрямовані на спільне інвестування за допомогою краудінвестінгу. Це новий напрямок, який розвиває InVenture та дозволяє приватним інвесторам з чеком від $10 000 інвестувати у діючі, стійкі бізнеси, у тому числі з відомими брендами. При цьому інвестор може розраховувати на зростання капіталізації його частки в бізнесі та виплату дивідендів або пасивний дохід, надаючи приватну позику.

Основні поради приватним та початківцям інвесторам:

– Не женіться за високими відсотками, які суттєво перевищують ринкові ставки. Якщо ставки кредитування сьогодні перевищують 30% річних, є ймовірність, що позичальник у певний час не зможе виконати свої зобов’язання.

– Розгляньте краудінвестінг як формування вашого пасивного доходу. Тим самим ви зможете диверсифікувати ризики, інвестуючи невеликі суми в різні бізнес-проекти.

– Подумайте над тим, щоб зробити ваші перші інвестиції спільно з досвідченими інвесторами, для цього доцільно приєднатися до бізнес-спільнот або інвест-клубів.

– Вибираючи проекти, не піддавайтеся емоціям, завжди уважно та досконально вивчайте фінансову, юридичну, комерційну та маркетингову частину проектів, аж до репутації засновників та професіоналізму менеджменту. Якщо не вистачає своїх компетенцій, найміть тямущих юристів, брокерів, аудиторів.

– Найчастіше цікавтеся темою інвестицій. На порталі InVenture – https://inventure.com.ua ви завжди знайдете практичні кейси від інвесторів та реальні пропозиції щодо інвестування.

Подати заявку
  * Файл повинен важити менше 5 мб
  Замовити дзвінок

  Передзвонимо протягом 5 хвилин.


   Зв'яжіться з нами

   Розкажіть нам про свої пропозиції, коментарі або скарги