Комерційна нерухомість

Олександр Бойко
Партнер InVenture

З моменту створення компанії ми професійно займаємось залученням та розміщенням капіталу в секторі комерційної нерухомості, а також реалізацією об’єктів нерухомості на території нашої країни.

Враховуючи весь наш досвід, рішення про роботу у цьому напрямі приймати було нелегко. Ми розуміли, що всі складнощі пов’язані із загальним фінансово-економічним станом країни, схильністю українського бізнесу заробляти швидкі гроші та виводити капітал за кордон, не сприяють капіталовкладенням у комерційну нерухомість. З іншого боку, саме нерухоме майно, яке шкода покинути, а з собою з країни не відвезеш, відіграє певну роль у розвитку економіки України.

Як і в іншому операційному бізнесі, люди, які бажають інвестувати в комерційну нерухомість повинні володіти певним набором якостей: сміливістю, творчим поглядом, мати інтуїцію, вміти правильно користуватися фінансовими інструментами та керувати об’єктами нерухомості. І компанія InVenture на основі свого досвіду готова надати повноцінну підтримку в цьому.

Інвестиції в комерційну нерухомість нехай і не можна назвати високоприбутковим бізнесом, але, безперечно, можна вважати однією з найменш ризикованих форм капіталовкладень. Якщо грамотно підходити до ціноутворення, термінів реалізації проекту, мати компетентних та досвідчених консультантів, правильну маркетингову політику, цей бізнес однозначно можна вважати успішним у нашій країні. І ми маємо чимало показових успішних прикладів.

До 2008 року капіталізація нерухомості динамічно зростала, проте настав момент, який змусив усіх переоцінити ці активи. Нерухомість практично завжди виступала заставним майном, і фінансова криза змусила всіх стрибнути в крижану ополонку і боротися за виживання.

У цей важкий період ми займалися управлінням фондом нерухомості з капіталізацією понад $100 млн, допомагали зберегти активи, позбутися непотрібного вантажу, щоб розібратися з кредитним тиском. Зрозуміло, що без втрат не обходилося, але реальний сектор зазнавав не менших втрат. Ті, хто нещодавно радів успішному виходу на IPO, міг після 2008 року серйозно побоюватися за життєздатність свого бізнесу. Для багатьох це був новий досвід життя. Паніка поступово пройшла і ті, хто зрозумів, що ситуація однакова у всіх, і тверезо оцінювали реальність, почали рухатися вперед.

InVenture продовжила роботу з мережевими торговими операторами. У нас за плечима угоди із Сільпо, АТБ, Епіцентром та іншими відомими рітейлерами. Також ми здобули досвід у девелопменті, реконструювали старі промислові об’єкти під офісні та торгові приміщення. І зараз, на основі багаторічного досвіду, InVenture пропонує свої знання та підтримку у супроводі угод із комерційною нерухомістю.

Для інвестора це:

 • індивідуальний пошук та підбір об’єктів нерухомості згідно з інвестиційною стратегією інвестора та обраного напряму (торгова, офісна, логістична нерухомість; нове будівництво чи реконструкція);
 • due diligence об’єктів нерухомості та оцінка вартості нерухомого майна;
 • повний супровід та структурування угод купівлі-продажу нерухомості;
 • підтримка у різних питаннях розвитку об’єктів після придбання (оптимізація та розширення, підбір керуючого персоналу, консультування у питаннях впровадження технологій, залучення ключових орендарів та ін.)

Для бажаючих продати нерухоме майно або залучити інвестиції у розвиток свого проекту:

 • передпродажна підготовка (оцінка вартості активів, бізнес-планування, підготовка інвестиційних документів);
 • продаж всіх видів нерухомого майна;
 • пошук та залучення інвестицій для розширення діяльності (кредитування, партнерське фінансування, гранти, фінансування фондами прямих інвестицій, IPO та ін.).
 • повний супровід та структурування інвестиційної угоди з нерухомістю.

Подати заявку
  * Файл повинен важити менше 5 мб
  Замовити дзвінок

  Передзвонимо протягом 5 хвилин.


   Зв'яжіться з нами

   Розкажіть нам про свої пропозиції, коментарі або скарги