Коментар InVenture виданню Investory.News — “Бути чи не бути: Чи знімуть мораторій на продаж землі земли при новому уряді”

1 Серпня, 2019

1. Наскільки вірогідне зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до кінця 2019 року? Враховуючи заяву новообраного президента України, а також майбутні парламентські вибори, безпосередньо до зняття мораторію та продажу перших лотів, скоріш за все, приступлять не раніше 2020 року.

2. У випадку якщо мораторій буде знято, що очікує на ринок? Як швидко він може запуститися і що для цього необхідно зробити? В залежності від прийнятого парламентом сценарію розвитку ринку землі сільськогосподарчого призначення (наскільки відомо існує не менше 4 варіантів земельної реформи), відповідно і буде відрізнятия інтенсивінсть угод купівлі-продажу землі.

3. Як відкриття ринку може вплинути на інтерес іноземних інвесторів? Хто з глобальних холдингів прийде в Україну? Враховуючи обмеження, як накладаються на нерезидентів в частині володіння землею сільськогосподарчого призначення, скоріш за все не варто очікувати буму припливу глобальних агрохолдингів у найближчі 2-3 роки. Ще один фактор, який також буде обмежувати приплив великих системних інвесторів пов’язан із лімітацією можливості можливості приросту земельного банку в приватну власність інвесторів протягом певного проміжку часу. В той же час, в контексті заборони придбання землі напряму іноземними інвесторами, можливо, варто очікувати створення певних форм кооперації між українськими та міжнародними агрохолдингами, а також різних квазіінеструментів  контролю земельного банку.

4. Як ви оцінюєте вартість гектару землі після відкриття ринку? Опираючись на дані  закритих угод компанією InVenutre на ринку сільськогосподарчої землі України за останні 5 років, мы оцінюємо потенційний діапазон цін на право власності землі сільськогосподарчого призначення в межах $1 500 – $3 500 за 1 га в залежності від територіального розташування та якості грунту.

Алексей Олейников, управляющий партнер InVenture Investment Group

Подати заявку
    * Файл повинен важити менше 5 мб
    Замовити дзвінок

    Передзвонимо протягом 5 хвилин.

    Зв'яжіться з нами

    Розкажіть нам про свої пропозиції, коментарі або скарги